Co je to sen? A proč je pro nás důležitý?

25.11.2019

Sny jsou projevy našeho podvědomí, které během spánku pracuje, když je naše normální vědomí vypnuto a nachází se ve stavu klidu. Sny jsou zpravidla pokřivené zrcadlící se zážitky, týkající se vždy našich vlastností, schopností a našeho ducha. mnohdy nás pomocí symbolů poučují nebo varují. Mluví s námi řečí přírody - v obrazech. (FB)

Proč je pro nás sen důležitý a jakou má hodnotu? Jak je popsáno výše, sny se vždy týkají nás - i v případě, že ve snu nejsme vůbec (vidíme pro nás neznáme bytosti) popř. ve snu hrajeme (sen z našeho pohledu) popř. snu jen přihlížíme (pohled 3tí osoby jako v kině). Taktéž platí, že se nám sen vždy snaží něco sdělit (poučit nás nebo nás varovat), prozřetelnost nemá prakticky jak jinak se spojit s konkrétním duchem buď pomoci obrazu nebo citu (v případě nezasvěcených lidí. Osoba/bytost která již nějakého zasvěcení dosáhla obdržela pro kontakt svého Guru z universa). Tzn, ať už se nám zdá cokoliv je to vždy o nás, o našich schopnostech, vlastnostech či duchu a jsme buď poučování nebo varováni. Bez ohledu na nám neznámé/známé osoby, prostředí či motiv snu (i v případě, že celý sen hraje kolega z práce, není to on ale Já!). Rozhodně je potřeba se zamyslet nad tím co nám sen chce sdělit (žijeme vědomě a je potřeba se nad daným snem zamyslet), k vysvětlení snů musíme tudíž použít buď klíč obrazový (alfa a omega snu je obraz) a nebo cit, který si vždy musíme spojit s našimi vlastnostmi, schopnostmi nebo duchem.  Všeobecně platí, že sen opakující se (např. násilí)  ať už je pácháno na nás, nebo ho pácháme my znamená, že od posledního snu jsme danou zprávu vědomě nezachytili a tudíž si jí musíme shlédnout znova z jiné perspektivy, abychom přijímanou zprávu protavili do určité akce ve světe hmotném (aktivní řešení negativních konkretních vlastností apod).  

Taktéž běžně lidé ve snech používají pouze dva smysly (zrak, cit) tzn, vidíme obrazové materiály, které nějakým způsobem pociťujeme. Dobrým příkladem je Eros stín útočící na nás ve spánku, kde se během snu milujeme se stínem (vnímáme obrazově a pocitem), který může být dohnán až k vyvrcholení (nebudu popisovat výklad takového snu, je potřeba aby se každý nad sebou zamyslel sám). Jste li duchovně aktivní a praktikujete-li vyšší  magické stupně (za účelem rozvinutí astrálních smyslů, které znáte z hmotného světa), můžete mít sny v kterých nemáte pouze obraz, pocit (láska/strach atd), ale může se také dostavit sluch, hmat či chuť. Ano i takto živé sny můžete zažívat a samozřejmě se nad nimi zamyslet, protože ve své podstatě čím méně se nám snů zdá, tím méně potřebujeme být poučování nebo varováni. Suma sumárum, živlově vyrovnaný člověk/bytost sny nemá, nebo opravdu minimálně, protože ve své podstatě žije dostatečně vědomě a kráčí správným směrem. 

Sny nepodceňujte a přistupujte k ním vědomě, rozhodně není na místě presentovat sen výkladem: mě se dnes zdála taková ptákovina apod a tím sen okamžitě hodit za hlavu. Vždy, opakuji vždy, je sen o vás a vždy se vás týká.  

Dokáže mi někdo sen správně rozklíčovat? V případě zasvěceného člověka Ano (zasvěcený člověk vidí vaší auru, všechny vaše negativní i pozitivní vlastnosti, schopnosti i vyzrálost ducha), takže není problém v tomto případě podat racionální vysvětlení. Nezasvěcený člověk/bytost popř všeobecný snář, literatura apod rozhodně nikoliv, protože každá bytost/člověk má jinou živlovou  ne/rovnováhu, takže výklad bude jiný s ohledem na stav živlů daného subjektu. Zamyslete se nad sebou, žijte vědomě a budete schopní rozluštit i vlastní sny. 

poslední zmínka: Co je spánek? Spánek je bezvědomý stav, při kterém hmotné i astrální tělo odpočívají. Pouze podvědomí v duchu pracuje mimo čas a prostor. Dojmy jimiž se mentální tělo ve dne vyživuje a sytí bývají během spánku utříděny spolu s myšlenkami podvědomí. Mentální tělo bývá během spánku nabíjeno novými silami, posilováno, čímž pak vzniká dojem osvěžení. (FB) 

Během spánku (snění) rozhodně člověk/bytost astrálně necestuje.