Poměry v hmotném těle-světě z mentální úrovně (skrz astrál)

22.11.2019

Zmínil jsem se, že napíšu příklad (ze života) jakými možnými způsoby můžeme reagovat v hmotném světě na konkrétní životní situaci. Prvně však popíšu, jakým způsobem (podrobně) dochází k projevení myšlenky (pozitivním či negativním) způsobem.

Princip: Pozitivní reakce (aktivní)

Trochu jsem už toto téma otevřel, tzn. Každá bytost/člověk zachycuje myšlenky pomocí Intelektu (živel vzduchu) je-li potřeba, je tato myšlenka doprovázena obrazem, popř. představou. Současně obdrží myšlenka i citové zabarvení, projev aktivní vlastnosti (pozitivní) vzdělává naše vůle a víra, které převádějí myšlenku, obraz, pomocí obrazotvornosti prostřednictvím mentální matrice do vědomí. Díky intenzivnímu působení vědomí dosáhne myšlenka přes astrální matrici astrální sféry. V astrální sféře vzniká zhuštění pomocí elektrického (živel ohně) a magnetického fluida (živel vody) pomocí síly stahování, neutralizace (živel vzduchu) a zpevňování (živel země). Toto vše se děje skrze ducha v astrálním těle, astrální úrovni, již v prostoru.

Aktivace:

Nyní stačí, aby se síly živlů, které tuto situaci tvoří silně zhustily - při vhodné situaci se tato příležitost realizuje na hmotné úrovni působením živlů jenž mají stejné funkce jako živly v rovině astrální. Působení do hmotné sféry se realizuje v prostoru a čase ze světa příčin v hmotné úrovni.

Princip: Negativní reakce (pasivní)

Při pasivním smyslu použijeme stejný postup jako při smyslu aktivním jen s rozdílem, že místo vůle, víry, představ a normálního vědomí v daném případě pracuje naše podvědomí se svými pasivními vlastnostmi ve vhodném prostředí a příznivých podmínkách.

Příklad:

Vejdu do obchodu a na zemi se válí tisíc korun (samozřejmě nikde nikdo) tzn, nastala ideální příležitost v ideálním prostředí, které mě důkladně otestuje v mých vlastnostech, víře a vůli. Jelikož žiju "vědomě" celou situaci zpracuje má vůle a víra, tzn, tato situace se dostane "vědomě" do mého vědomí a při použití pozitivních vlastností řeším situaci tak, že tisíc korun seberu ze země, počkám příchodu prodavače a peníze s patřičným komentářem a dobrým pocitem odevzdám.

V případě, že celou situaci zpracuje mé podvědomí (jelikož nežiji vědomě, je podvědomí můj nepřítel a neustále mi hází klacky pod nohy, ovládá mě) byla potlačena má vůle a víra a nechávám průchod negativním vlastnostem. Peníze ukradu, strčím do kapsy, a z obchodu se vypařím. Navíc dám průchod ostatním vášním, citům a představám, když si začnu představovat co vše si, za peníze koupím, s penězi se mazlím a hřeje mě lahodný pocit, jak mi bez práce bude dobře. Samozřejmě si neuvědomím, že činím něco špatně, protože nežiji vědomě (v lepším případě se ještě nechá slyšet můj poslední kontrolní prvek "svědomí"). Už vůbec si neuvědomím, že jsem si posílil řadu negativních vlastností a tím i larvy v astrální rovině, které budou zase o něco silnější (intenzivněji na mě působit v budoucnu, při další příležitosti, protože z této jsem se z hlediska univerzálních zákonů nepoučil a na plné čáře selhal) a odebírat mi takto životní energii. Je na místě i zdůraznit, že dojde k dalšímu rozkolu v mé živlové rovnováze a při podobných praktikách mohu čekat poučení v podobě nemocí (živlová nerovnováha) a samozřejmě musí přijít i poučení karmické s mnohanásobným důsledkem ve světě hmotném.

Závěr:

Tyto situace je nutné rozeznat a proti negativním bojovat, nepřipustit, aby získaly převahu.