Mistr pravil, ale já jeho rad nedbal! 

Brána k opravdovému zasvěcení

Všech 10 stupňů spadá pod první tarotovou kartou zveřejněnou našim mistrem panem Františkem Bardonem v knize "Brána k opravdovému zasvěcení"  kterou lze zakoupit např. v kamenném obchodě či online.  Stupně jsem popsal i vlastními slovy popř. uvedl vlastní praxi pro jednodušší pochopení


Vysvětlivky k první tarotové kartě: 

Na obrázku dole, je symbolicky vyjádřena říše minerální, rostlinstva a zvířeny.

Žena vlevo a muž vpravo znamenají PLUS a MINUS v člověku. V jejich středu je bytost hermafroditní, muž a žena v jedné osobě, na znamení vyrovnanosti mezi principem mužským a ženským. Elektrické a magnetické fluidum je vyznačeno barvou červenou a modrou, elektrické fluidum červeně, magnetické fluidum modře. U ženy je oblast hlavy elektrická (červená) a oblast pohlavní magnetická (modrá): u muže je tomu naopak. 

Nad hermafroditem je glóbus, symbolizující sféru země. Nad ní je znázorněn mág se čtyřmi živly. Na mužem jsou živly aktivní a to živel ohně v barvě červené a živel vzduchu v barvě modré. Nad ženou jsou živly pasivní: živel vody v barvě zelené a živel země v barvě žluté. 

Střed obrazu podél mága až ke glóbu je temně fialový na znamení ákášického principu. 

Nad hlavou mága je zakreslen neviditelnou páskou stříbrný, zlatem vroubený lotos jako koruna, na znamení božství. Střed koruny vyplňuje rubínově-červený kámen mudrců jako symbol nebo kvintesence hermetické vědy. 

Vpravo v pozadí je slunce (v barvě zlatožluté). Vlevo v pozadí je měsíc (v barvě stříbrné). Jako Plus a Minus v Mikro a Makrokosmu, elektrické a magnetické fluidum. 

Nad lotosem je koulí symbolicky znázorněn Vesmír a střed koule vyplňuje symbol tvoření síly Plus a Minus, tvůrčí akt univerza. 

Písmeny AUM a barvou temněfialovou až skoro černou je vyjádřeno NEKONEČNÉ, VĚČNÉ, NEOHRANIČENÉ a NESTVOŘENÉ.